معرفی کارخانه های تولید میلگرد

تولید میلگرد

بهترین میلگرد ایران توسط چه کارخانه ای تولید می شود؟

بعضی افراد معتقعد هستند که بهترین و برتر ین میلگردها توسط کارخانه ذوب آهن تولید و عرضه می شود. البته تا حدودی می توان این حرف درست باشد، چون به دلیل اینکه وزن میلگرد ذوب آهن به وزن جدول اشتال بسیار نزدیک است. لازم به ذکر است که بدانید تعداد کارخانه های تولید کننده میلگرد با کیفیت و استاندارد بسیار زیاد است.

در این قسمت قصد داریم با تعدادی از این میلگردها آشنا شوید.

بی کیفیت ترین میلگردها ایران توسط کدام کارخانه تولید و عرضه می شود؟

پیدا کردن میلگرد بی کیفیت  از پیدا کردن نوع با کیفیت سخت تر می باشد، به دلیل اینکه کمتر کارخانه ای را می توانید پیدا کنید  که محصولات آن با استاندارد ملی ایران تطابق نداشته باشد و معمولا تولید میلگرد بدون داشتن این استاندارد غیر ممکن است.

البته برای تشخیص بی کیفیت ترین میلگرد، باید به وزن، وضعیت ظاهری و سلامت آج آن توجه کنید.

لیست کارخانه هایی تولید میلگرد در ایران، از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب

در این قسمت با کامل ترین لیست کارخانه های تولید میلگرد در ایران آشنا می شوید:

کارخانه میلگرد ظفر بناب

این کارخانه میلگرد از کارخانه فولادی تشکیل شده که در سال 1386 در شمال غرب ایران واقع شده است. البته  میلگرد آجدار، ناودانی و نبشی از محصولات این کارخانه می باشند که در حال حاظر مشغول به کار هستند.

میلگرد بناب، مطابق با استاندارد DIN اروپا، ASTM امریکا و استاندارد ملی ایران در 2 گرید A2 و A3 و در سایزهای 8 تا 32 میلی متر تولید و عرضه می شود. البته قیمت میلگرد بناب به دلیل وزن پایین تر نسبت به دیگر تولیدکنندگان میلگرد در ایران، مقرون به صرفه تر است. ZN.CT آرم روی میلگرد ظفر بناب بوده که می تواند علامت اصالت کالای خریداری شما باشد.

کارخانه میلگرد ذوب آهن اصفهان

کارخانه میلگرد ذوب آهن اصفهان به عنوان برترین و بهترین کارخانه تولید کننده میلگرد شناخته شده است و سایر مقاطع  فولادی در سال 1350 در 45 کیلومتری جنوب غربی استان اصفهان واقع شده است. میلگرد اصفهان به دو دسته تقسیم می شود

  • میلگرد ساده
  • میلگرد آجدار

با گریدهای A3 و A4 در سایزهای 8 تا 32 در بازار تولید و عرضه می شوند. مجتمع ذوب آهن برند معروف در تولید میلگرد در ایران بوده و محصولاتش از کیفیت خوبی برخوردار است. قیمت میلگرد جزو بالا ترین قیمت ها نسبت به دیگر تولیدکنندگان میلگرد در ایران است. البته در تشخیص اصالت این محصول در نظر داشته باشید که حروف ESCO بر روی میلگرد اصفهان حک شده است.

کارخانه میلگرد صبا فولاد زاگرس

کارخانه میلگرد صبا فولاد زاگرس به عنوان یکی از کارخانه های میلگرد در سال 1393 در استان چهار محال بختیاری تشکیل شده است. البته میلگرد آجدار، ناودانی و نبشی  از محصولات این کارخانه می باشند.

قیمت میلگرد صبا فولاد زاگرس در یک سال گذشته از 15 بهمن 98 تا 12 بهمن 99 حدود 6،850 تومان افزایش قیمت خورده است. البته روی میلگرد زاگرس حروف اختصاری SFZ CT حک شده است.

کارخانه میلگرد میانه

کارخانه میلگرد میانه تبریز در سال 1379 در جنوب شرق میانه تولید و عرضه شده است. البته این میلگرد توانایی تولید انواع گریدهای میلگرد در سایزهای 8 تا 32 میلی متر و مطابق با استانداردهای ملی ایران به شماره 3132 را دارد، این میلگرد از بهترین تولیدکنندگان میلگرد ساده و ساختمانی در کشور به شمار می آید. چنانچه روی میلگرد میانه حروف اختصاری F حک شده است.

قیمت میلگرد میانه در 11 بهمن سال 98، 5290 تومان بوده که بعد از دو سال حدودا دو برابر شده و در 11 بهمن 99 به 12410 رسیده است. لازم به ذکر است که بدانید اگر شما تمایل به خرید از این کارخانه داشته باشید باید بدانید این کارخانه زیر 15 تن بارگیری نمی کند.

کارخانه فولاد خراسان( میلگرد نیشابور)

میلگرد نیشابور معروف ترین محصول کارخانه فولاد خراسان است، که در سال 1381 در 15 کیلومتری شمال غرب شهرستان نیشابور راه اندازی شده است. کارخانه فولاد خراسان، انواع میلگردهای ساده و آجدار را در سایزهای 8 تا 32 میلی متر تولید و عرضه می کنند، که مشخصات این محصول از استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تبعیت می شود. قیمت میلگرد نیشابور جزو قیمت های بالا به حساب می آید و از کیفیت خوبی برخوردار است.

کارخانه میلگرد راد همدان

کارخانه میلگرد راد همدان در سال 1390 برای تولید مقاطع فولادی تاسیس شده، و در سال 1396 به بهره برداری  رسیده است. چنانچه این میلگردهای A1، A2 و A3 را در سایز 8 تا 32 میلی متر مطابق با استاندارد میلگرد ایران تولید می کند. روی میلگرد همدان حروف اختصاری RAD حک می شود.

کارخانه میلگرد سرمد ابرکوه یزد

کارخانه میلگرد سرمد ابرکوه یزد در سال 1391 در کیلومتر 15 جاده ابرکوه یزد راه اندازی شده است، این کارخانه  یکی از مهم ترین تامین کنندگان میلگرد در کشور است. محصولات در سایزهای  8 تا 32 میلی متر را با گرید A3 در بازار تولید و عرضه می کنند..

لازم به ذکر است که بدانید قیمت میلگرد ابرکوه در بازار نسبت به تولیدکنندگان میلگرد در ایران کمتر است. البته این محصول با حروف اختصاری SAIS CT نوشته شده است.

کارخانه میلگرد آناهیتا

در این کارخانه انواع میلگردهای ساده و آجدار در استانداردها و سایزهای مختلف تولید می شود. فولاد آناهیتا گیلان یکی از معروف ترین و برترین تولید کنندگان در شمال کشور بوده و در سال 1392 در رشت تشکیل شده است.

توجه داشته باشید که از کاربردهای میلگرد آناهیتا این است که روی آن با گرید A2 حروف U، J، G، A، گرید A3 حروف T، S، G، A و گرید A4 حروف T، S، G، A نوشته شده است. قیمت میلگرد نسبت به دیگر تولید کنندگان میلگرد در کشور قیمت مناسب داشته و حتی مصرف کنندگان شمال و شمال غربی کشور می توانند استفاده کنند و مقرون به صرفه است.

کارخانه میلگرد شاهین بناب

کارخانه میلگرد شاهین بناب در سال 1383 به معنا تولید مقاطع فولادی از جمله میلگرد در شهر بناب تاسیس شده است. میلگرد آجدار شاهین در گریدهای A2 و A3 در سایز 8 تا 32 میلی متری تولید و عرضه می شود. مشخصات میلگرد شاهین می توان به آرم مشخصه آن که حروف BS-CT است، اشاره کرد.

کارخانه میلگرد سیادن ابهر

کارخانه میلگرد سیادن ابهر در سال 1358 با هدف تامین میلگرد مورد نیاز در کشور تشکیل می شود .

توجه داشته باشید کارخانه سیادن ابهر میلگردهای A2 و A3 در سایزهای 8 تا 28 میلی متر را تولید و عرضه می کند. مشخصات میلگرد سیادن ابهر را می توان به آرم مشخصه آن که حروف KFA TC است  اشاره نمود، که این کارخانه در بازار با نام عتیق آذر سهند نیز معروف می شود. البته قیمت میلگرد ابهر نیز طی دو سال گذشته دو برابر شده است.

کارخانه میلگرد بافق یزد

کارخانه میلگرد بافق یزد در سال 1394 در شهر یزد با ظرفیت  تولید سالیانه 550 هزار تن راه اندازی می شود. وزن میلگرد نزدیک به مقدار بیشترین جدول اشتال است، که مطابق با استانداردهای ملی ایران به شماره 3132 تولید می شود، اما به دلیل کیفیت بالایی که دارد قیمت میلگرد نسبت به سایر  تولید کنندگان بیشتر است.

کاربرد میلگرد بافق یزد این است که به صورت آجدار و در گرید A3 در سایز 8 تا 32 میلی متر می باشد و با وزنی نزدیک با مقدار جدول اشتال که مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تولید و عرضه می شود. میلگرد بافق یزد با حروف فولاد بافق یا BIMISCO حک شده است.

 

کارخانه میلگرد آریا ذوب

کارخانه میلگرد آریا ذوب در سال 1383 در نواحی اشتهارد با ظرفیت تولید 350000 هزار تن با هدف خود کفایی در کشور راه اندازی می شود.

یکی از مهم ترین ویژگی های میلگرد آریا  ذوب این است که در گریدهای A2 در سایز 10 و گرید A3 در سایزهای 8 تا 20 تولید و عرضه می شود و مطابق با استانداردهای ملی ایران به شماره 3132 تبعیت می شود. چنانچه محصولات این کارخانه در حال حاظر %40 از سهم بازار میلگرد در اختیار دارند.

کارخانه میلگرد آذر امین

کارخانه صنایع آذر فولاد امین در سال 1390 در نواحی تیکمه داش در استان آذربایجان شرقی با ظرفیت 300000 تن در سال آغاز به کار می شوند. میلگرد آذر امین در گریدهای A2 و A3 و در سایزهای 8 تا 32 میلی متر تولید و عرضه می شود.

کارخانه میلگرد شاهرود

کارخانه فولاد شاهرود در سال 1380 در شهر سمنان با ظرفیت تولید سالانه 200 هزار تن میلگرد راه اندازی می شود. خصوصیات میلگرد شاهرود با گرید A3 در سایزهای 10 تا 28 میلی متر با طول 12 متر در بندیل های 2 تا 5 تن بسته بندی و در بازار تولید و عرضه می شود. قیمت میلگرد شاهرود منطقی است، توجه داشته باشید  که علامت SHS روی میلگرد شاهرود نوشته شده است.

فولاد ارگ تبریز

چنانچه این کارخانه بیشترین میلگردهای خود را در سال 1391 وارد بازار کرده است. میلگرد فولاد ارگ تبریز به عنوان میلگرد تبریز شناخته می شود و تنها در گرید A3 تولید می شود. مزیت های میلگرد ارگ تبریز را می توان به کیفیت صادراتی و مناسب بودن آن برای سازه های بتنی، اشاره می کند.

فولاد امیرکبیر خزر

فولاد امیرکبیر خزر در سال 1383 در شهرک صنعتی رشت تاسیس شده و سالانه 750000 تن میلگرد آجدار تولید و عرضه می کنند. البته یکی از خصوصیات فولاد امیرکبیر خزر را می توان گفت که در تمامی گریدهای A2 و A4 تولید و عرضه می شوند.

کارخانه تولید میگرد دزفول روهینا

مجتمع فولاد روهینا جنوب در سال 1389 دز نزدیکی شهر دزفول راه اندازی شده بود. البته این کارخانه از دو فاز به نام های میدا و ریبار تشکیل شده که هر دو انواع مختلف میلگرد را تولید می کنند.

اگر بخواهیم از خصوصیات میلگرد دزفول بگوییم، می توان گفت در گریدهای A3 و A4 به شکل شاخه ای در سایزهای 8 تا 32 با طول 12 متر تولید شده و علامت اختصاری ROUHINA روی آنها نوشته می شود.

کارخانه میلگرد البرز ایرانیان ( فایکو)

فایکو یا کارخانه البرز ایرانیان از تولیدکنندگان میلگرد است و در شهر ساری تشکیل شده است. البته این میلگرد به شکل آجدار A3 از سایز 8 تا 32 میلی متر تولید و عرضه می شود.

کارخانه کاوه تیمکه داش تبریز

این کارخانه در سال 1391 بیشترین محصولات خود را وارد بازار کرد. کارخانه تیمکه داش تبریز از جوان ترین کارخانه های تولید کننده میلگرد آجدار در کشورمان است. میلگرد تیمکه داش در حال حاظر به صورت آجدار و ساده در تمامی گریدهای A3، A2، A1، A4 و در سایزهای 8 تا 24 میلی متری تولید می شود.

کارخانه میلگرد پرشین فولاد

کارخانه پرشین فولاد در سال 1356 در تاکستان تشکیل شده و در سال 1358 با ظرفیت تولید سالانه 500 هزار تن میلگرد مورد بهره برداری قرار گرفت است. البته میلگرد پرشین فولاد در گرید A3 بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره 3132 در سایزهای 8 تا 32 با طول 12 متر تولید می شود.

کارخانه جهان فولاد سیرجان

کارخانه جهان فولاد سیرجان، همان گونه که از نامش مشخص است در شهر سیرجان در سال 1388 تاسیس شده است. قیمت و کیفیت خوب این محصولات کارخانه، به خصوص میلگرد باعث شده تا صف های عظیم و طولانی را از آن خود کند. جهان فولاد سیرجان اعلام کرد که خیلی زود شاهد صادرات محصولات این کارخانه ابتدا به افغانستان و سپس به دیگر کشورها خواهیم بود.

چگونه شماره تماس کارخانه های تولید میلگرد را پیدا کرد؟

در واقعیت برای افراد حقیقی و بیشتر شرکت ها، خرید میلگرد از طریق گرفتن شماره تماس کارخانه های تولید میلگرد، کاری سخت و غیرممکن است.

قیمت میلگرد به شاخه، وزن، ابعاد، گرید، قیمت جهانی فولاد و میزان عرضه و تقاضا وابسته است. اسم کارخانه تولید کننده میلگرد هم از عوامل بسیار مهم محصول می باشد.

البته لازم است قبل از سفارش و خرید میلگرد اطلاعات کافی در مورد کارخانه های تولید کننده میلگرد داشته باشید.

نتیجه گیری

یکی از نکات مهم که گفتیم در خرید این محصول شناخت کارخانه های میلگرد در کشور است، به همین منظور در این مقاله به معرفی تولیدکنندگان میلگرد در ایران پرداختیم.

سوالات متداول

میلگرد میانه در چه سایزهای تولید می شود؟

کارخانه میانه تبریز توانایی تولید انواع میلگرد در سایزهای 8 تا 32 میلی متر را دارد.

میلگردهای اصفهان در چه گرید و سایزهایی تولید و عرضه می شود؟

میلگرد ذوب آهن اصفهان در گریدهای A3 و A4 و در سایزهای 8 تا 32 میلی متری وارد بازار می شود.

میلگرد ظفر بناب چه مشخصاتی دارد؟

میلگرد بناب در گریدهای A2 و A3 و سایزهای 8 تا 32 میلی متری تولید می شود. اصالت میلگرد ظفر بناب را با علامت ZN.CT می توان تشخیص داد.

 

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *